Prečo by štát naozaj nemal podporovať LGBTI akcie?

Veď to absolútne nedáva zmysel a nemá to logiku ani keby sme prižmúrili obidve oči úplne naplno. To by si tu potom mohol o podobnú podporu žiadať každý. Človek nemusí byť zrovna fanúšikom ministerky Lašákovej aby vedel, že na Slovensku je zo štátnych peňazí potrebné podporovať iné skupiny obyvateľov. Možno po tom, čo vyriešime nezamestnanosť, chudobu, kriminalitu, extrémizmus, alebo bývanie pre mladých, môžeme riešiť sexuálne menšiny a ich potreby.

Riešením potrieb sexuálnych menšín však nie je propagácia, ktorú dnes vidíme už naozaj všade. Človek pri tom naozaj nemusí byť homofób na to, aby si urobil podobný názor. Určite sú ľudia, ktorí nemajú nič proti homosexuálom ako takým a určite by boli ochotní robiť kompromisy, pokiaľ ide o práva, na ktoré by mali mať nárok aj tieto skupiny. Nikoho však nezaujímajú pochody, reklamy, propaganda, mediálne zaslepovanie ľudí, alebo mimovládky, pri ktorých činnosti máte pocit, že LGBTI komunita je tá najutláčanejšia na Slovensku a riešenie jej problémov sa rovná riešeniu najpálčivejších problémov tejto krajiny.

Nemyslíme si, že Slovensko je homofóbnou krajinou. Slovensko je jednoducho len krajinou, na ktorej treba rešpektovať fakt, že v nej žije veľké množstvo národne a do značnej miery konzervatívne mysliacich ľudí. Patriotizmus aj konzervativizmus pri tom nie sú antidemokratickými konceptami a ich obsahom nie je ani porušovanie ľudských práv. Dokonca ľudia, ktorí volia strany konzervatívnejšieho charakteru, často sú za práva homosexuálov.

Čo nám teda vadí a čo LGBTI komunita na Slovensku podľa nás môže, no a čo by naopak nemala? Nebudeme si predsa klamať, na Slovensku máme plno problémov, ktoré nie sú riešiteľné lusknutím prsta. Tieto problémy nesúvisia s tým, čo nás sexuálne priťahuje, ale súvisia s našimi životnými potrebami, s našou životnou úrovňou a vo všeobecnosti s kvalitou života v našej krajine. Štát vynakladá nemalé peniaze na riešenie rôznych problémov na Slovensku, no vždy by sa logicky mal pohybovať od tých najpálčivejších a najvážnejších, po tie menej vážne.

Plus ešte jedna rada na záver, keďže proti LGBTI komunite naozaj nič osobné nemáme. Ľudí nehnevá iná orientácia, teda aspoň väčšinu z nich. Vadí im to, že propagácia sexuálnej inakosti jednoducho prekračuje medze a otravuje ich v ich každodenných životoch, v ktorých to majú sami ťažké.

Inak povedané, menej je niekedy viac, nuž a v tomto prípade rozhodne.