Vulgárne Zomri je zrkadlom „slušného“ Slovenska

Stránka Zomri nie je žiadnou iniciatívou zopár mladých chalanov.

Veď sa pozrite, aký majú dosah… často v stovkách tisícov ľudí, čo nemá len tak hocikto. Kto robí s online marketingom, asi tuší, že taký dosah nemávajú ľudia, ktorí sa nevinne na čaji rozhodnú, že si idú robiť srandu z politiky. Stránka Zomri je cieľeným, koordinovaným, agresívnym, vulgárnym a jednostranným projektom, ktorý má za cieľ napomáhať k zmene mocenského postavenia určitej oligarchickej skupiny na Slovensku. Nejde im o boj proti zlu, stačí si ich prečítať a uvidíte, že oni sú tým zlom.

V prvom rade treba zdôrazniť citát, ktorý bol dlhodobo na titulnej fotke tejto stránky na Facebooku. Tento citát hovoril o tom, že Zomri nie je „ani za Boha a už vôbec nie za národ“. Toto jednoznačne poukazuje na fakt, že jedným z cieľov Zomri je bojovať proti tradíciám, proti kresťanským hodnotám a proti existencií slovenského národa, čo je v extrémnom výklade niektorými ľuďmi považované za akt vlastizrady. Ako je vôbec možné, že sa medzi mladými ľuďmi presadí niečo tak protislovenské? Ide o systematickú prácu opozičných oligarchov s médiami, mimovládkami, so samotnou opozíciou a so stránkami na Facebooku, ktoré smerujú na mladých ľudí – najmä mladých voličov, prvovoličov a budúcich voličov. Cieľom je pravdepodobne zabezpečiť skupine okolo Kisku, Progresívneho Slovenska a SPOLU možnosť dlhodobo vládnuť, aby si ich oligarchovia prišli na svoje.

Čiže žiadny boj proti zlu, ale výmena nasýtených oligarchov nenasýtenými, ktorí sa budú z verejných zdrojov kŕmiť pekne od začiatku. Je nám naozaj nevoľno, keď vidíme, ako sa kandidáti na europoslancov Progresívneho Slovenska a SPOLU fotia so zakuklenými adminmi stránky Zomri a následne hovoria o tom, že bojujú proti zlu a že sú slušní. Čo to je preboha za hnutie, ktoré na jednej strane legitimizuje vulgárnosti, agresivitu a jednostrannosť, no na strane druhej sa tvári ako zmena v prospech slušného Slovenska? Veď je to pomaly až smiešne.

Najlepšie na tom je, že vo svete týchto liberálnych extrémistov je stránka Zomri spôsobom komunikácie, ktorý by mal byť našou budúcnosťou. To akože v roku 2030 prídeme na politickú diskusiu a politici sa tam budú rozprávať spôsobom: „nazdar ty ko.ot, si strašný primitív lebo nezdieľaš môj názor, správaš sa ako taký prako.ot“? No nie, toto naozaj táto spoločnosť nepotrebuje. Potrebujeme viac demokratizácie, aby ľudia prestali o ľuďoch s iným názorom uvažovať ako o jedincoch hodných urážania, ale aby sa naopak naučili rešpektovať ich názor, pokiaľ nie je vyslovene extrémistický.

Zomri sa prezentuje v podnikoch, v médiách, na známych stránkach, na školách, na univerzitách, na vysokoškolských internátoch a v neposlednom rade samozrejme na svojej vlastnej stránke. Vychvaľovala ich Čaputová, fotí a stotožňuje sa s ich urážkami takmer celá eurokandidátka Progresívneho Slovenska a SPOLU a spomína ich niekedy premiér. Toto je jednoducho stránka, ktorá buď zmení rétoriku, alebo musí zmiznúť z tohto sveta. Nie je predsa možné, aby na verejnú politickú mienku mal vplyv niekto, kto je agresívny, vulgárny, jednostranný, tajný a extrémny zároveň.