Stránka „Zomri“ v prospech Čaputovej šíri nenávisť a agresivitu

Na sociálnych sieťach sa dnes dočítame naozaj všeličo. Dajú sa nájsť stránky, ktoré sleduje veľmi veľa ľudí. Medzi takéto patrí aj FB stránka „Zomri“, ktorá šíri dlhodobo vtipný, no zároveň nenávistný, agresívny až nevhodný obsah. Smutné je, že tento obsah oslovuje mladých ľudí, najmä mladých voličov, prvovoličov a stredoškolákov, ktorých životné postoje sú následne ovplyvnené obsahom napríklad tejto stránky. Čo je problém? Napríklad to, že sa takých Emilov, ktorí píšu o vystrieľaní veľkého množstva ľudí s odlišným názorom, môže nájsť vo svete a na stredných školách viac.

Emil, tretiak na bratislavskom bilingválnom gymnáziu C.E. Lewisa, je podľa nás typickým príkladom toho, čo môže nenávistný obsah na internete a agresívna propagácia liberalizmu na stredných školách spôsobiť. Ak vám niekto nejaký názorový prúd prezentuje ako jediný možný a jediný správny, dostáva vás vlastne do myšlienkovej totality. Emil možno nie je zlý človek, no to, akým spôsobom na neho vplývalo okolie (teraz myslíme najmä prostredie tohto bilingválneho gymnázia) a internet, malo určite viac ako výrazný vplyv na jeho správanie a v konečnom dôsledku aj na vyhrážky, ktoré smeroval na národne, tradične a kresťansky orientovaných ľudí.

Určite nie je správne, aby deti vyrastali na obsahu, ktorý je vyslovene nevhodný. Skúste si schválne pozrieť nejaké príspevky stránky „Zomri“. Nájdete v nich množstvo vulgarizmov, neznášanlivosti, nenávisti a burcovania spoločnosti k negatívnemu vzťahu k Slovensku. Toto je niečo, čo by sme mali uznávať? Oveľa viac nás to mrzí, keď si uvedomujeme, že stránka „Zomri“ je relevantným zdrojom informácii pre väčšinu voličov Zuzany Čaputovej. Tá vo svojej podstate politicky žije z týchto negatívnych nálad, z tejto agresivity a z tejto nenávisti, ktorá je aj dielom stránky „Zomri“.

Netreba zabúdať ani na to, že pri celom tomto propagandistickom pôsobení na Emilovo zmýšľanie stáli ľudia, ktorí by ho mali brániť. Riaditeľ školy napríklad nie len, že pozval „Zomri“ na školu, no dokonca si túto besedu pochvaľoval na sociálnej sieti. Je naozaj vhodné, keď ľudia zo stránky, ktorá iných ľudí s iným názorom nazýva prako.otmi, mala besedu na strednej škole?

Veď obsah tejto stránky by sa dal nazvať aj uplatňovaním teórie o nadčloveku. Táto stránka sa naozaj správa, ako keby ľudia uznávajúci inú ideológiu boli menejcenní.

Chceme, aby spoločnosť viedla osoba, ktorá je s týmto všetkým v pohode? Chceme, aby vyhrali živly, ktoré už teraz ukazujú neochotu rešpektovať iných ľudí a iné názory? Ako by vyzerala krajina, keby sa dostali k moci? Nenechajme si ukradnúť Slovensko!