Prečo je Kočner nebezpečný pre SaS

Slovenskou spoločnosťou otriasla vražda Jána Kuciaka do veľkej miery. Bolo veľmi zvláštne, že sa zrak ľudí začal (mediálnym usmernením) orientovať na stranu SMER-SD, aj keď neexistovali žiadne dôkazy, iba indície. Tých indícii však bolo obrovské množstvo. Kuciak totižto nepísal len o politikoch zo Smeru, písal o všetkých politikoch z celej politickej scény a rovnako tak aj o pochybných postavičkách a podnikateľoch zo slovenského prostredia.

Medzi tieto „pochybné postavičky“ patrí aj slovenský podnikateľ Marián Kočner, ktorý sa novinárovi Jánovi Kuciakovi vyhrážal zvýšeným záujmom o jeho rodinu a to iba kvôli článkom, ktoré o ňom Ján Kuciak písal. Vyjadrenia generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára odhalili, že objednávateľom vraždy Jána Kuciaka bola tlmočníčka taliančiny Anna Zsúzsová, ktorá v minulosti rovnako spolupracovala aj s Mariánom Kočnerom.

Ako tieto navzájom nepopretkávané nitky môžu vytvoriť jeden uzol a prečo by mohol práve Marián Kočner nebezpečný pre politickú stranu SaS? Odpoveď je jednoduchá. Bol to práve predseda „liberálov“ Richard Sulík, ktorý mal s týmto pochybným podnikateľom veľmi úzke vzťahy. Dokonca až také úzke, že sa s nim stretol na raňajkách, kde si spolu dohadovali, kto bude novým generálnym prokurátorom Slovenskej republiky.

Aj toto naznačuje, že má Marián Kočner silné väzby na slovenské podsvetie, keďže by bol rád, keby si mohol vybrať človeka, ktorý bude vyšetrovať závažné kriminálne zločiny a on ho bude môcť usmerniť. Nevinný v tejto veci nie je ani Richard Sulík, ktorý sa mu snažil v tejto veci vyhovieť. Ak sa nad tým zamyslíme zdravým, sedliackym rozumom musí nám napadnúť jedna základná otázka? Prečo to Richard Sulík vlastne robil?

Je veľmi podivné, keď sa stretne politik s vážnym „ťahom na bránu“ a serióznym záujmom byť premiérom Slovenska s pochybným podnikateľom, s ktorým si dohaduje kto bude novým generálnym prokurátorom. Ak sa nad tým zamyslíme logicky, môže nám z toho vyplynúť jediný výsledok. Na spoločných raňajkách sa odohrala situácia „Niečo za niečo“. Ale čo mohol Sulík od Kočnera dostať, keď bol taký ústretový v tom dopriať mu generálneho prokurátora podľa jeho vôle? Buď to boli peniaze, zabudnutie starých prehreškov ohrozujúcich kariéru, alebo odstavenie prípadného politického konkurenta. Každopádne to nie sú pre stranu SaS veľmi pozitívne správy.

Ak sa preukáže, že mal Marián Kočner nejakým spôsobom prsty vo vražde Jána Kuciaka, celé pozornosť sa neskôr prenesie na politikov, ktorí s ním boli v minulosti v kontakte a čo si myslíte, kto bude prvý „na pranieri“? Samozrejme to bude Richard Sulík, predseda strany SaS, ktorý s ním absolvoval raňajky takmer s mafiánskym nádychom, kde sa doslova unášala štátna moc z rúk občanov. Marián Kočner môže byť teda pre stranu SaS oveľa nebezpečnejší než si vie ktokoľvek predstaviť, možno až existenčne…