Remišová v majetkovom priznaní zatajila chatu

Neuveriteľné! Niekoľko rokov tu počúvame poslancov OĽaNO a znášame ich neustále a otravné moralizovanie. Človek by si na základe ich rečí myslel, že sú čistejší než Boh. Sám Matovič sa však už viackrát previnil a musel vysvetľovať napríklad dôvodné podozrenie z daňového podvodu a treba dodať, že to nikdy nevysvetlil dostatočne. Remišová má dnes celkom aktuálny problém, keďže v majetkovom priznaní zatajila chatu, ktorá tam určite mala byť uvedená (pochybujeme, že má hodnotu menej ako 35-násobok minimálnej mzdy). Diskusia sa otvára aj nad tým, či jej chata vôbec stojí legálne. Kde sú ostatní moralisti z OĽaNA a prečo nie je voči nikomu vyvodená zodpovednosť?

V katastri Pribyliny stojí chata, ktorú podľa výpisu z katastra nehnuteľností vlastnia manželia Remišovci. Táto chata je údajne využívaná a teda sa pre Remišovú rozhodne nejedná o záležitosť, na ktorú by mohla zabudnúť. Chata by na mieste mala stáť od roku 2015 a je už na prvý pohľad jasné, že nejde len o nejakú lacnú variantu zrubu.

Nedá sa povedať, že by Remišová na toto obvinenie vôbec nereagovala. Keď jej však nastavíme zrkadlo a začneme s ňou komunikovať tak, ako zvykne ona s Matovičom pri aj oveľa menších prehreškoch konkurenčných politikov, mala by sa hanbiť. Už len za to, že tú chatu absolútne nepriznala a zavádzala a klamala tak v dokumente, ktorý je verejne dostupný a ktorý je práve pri práci politika veľmi dôležitý.

Remišovej hlavným argumentom je to, že v dobe podávania majetkového priznania chata nebola skolaudovaná a teda nemala byť jeho súčasťou. Po konzultácii s právnikom však musíme skonštatovať, že je to klamstvo. V prípade majetkového priznania totižto nejde o kolaudáciu, ale o vlastníctvo a to určuje, či niečo v majetkovom priznaní má byť, alebo nie. Je teda diskutabilné, či je Remišová len nedostatočne vzdelaná, alebo sa snaží cielene klamať, pri čom sú obe varianty, prihliadnuc na Remišovej ambície v budúcnosti obsadiť nejakú vysokú pozíciu vo vláde, katastrofou.

Otázne a veľmi diskutabilné je naviac miesto, kde si Remišová túto chatu postavila. Chránená vtáčia oblasť podľa našej mienky nie je najvhodnejším miestom pre takúto stavbu. Dúfajme teda, že sa Remišová aspoň unúvala konzultovať s ornitológom, no možno už je takou odborníčkou na všetko, že ani nemusí… ak by to aj zo zákonného hľadiska bolo v poriadku, z morálneho určite nie.

Spýtajme sa teda sami seba, že či je normálne, aby najväčší moralisti v politike mali takéto prešľapy ako Matovič a Remišová. Pokiaľ nie sú schopní ani vykonávať základné úkony a dodržiavať celkom jednoduché pravidlá, ako môžu robiť dôležité rozhodnutia a úkony na úrovní vlády? Veď nám tu ten štát normálne pod nimi padne. Chýba im takmer všetko, čo by normálny politik mal mať – zodpovednosť, spoľahlivosť, šikovnosť a podobne. Pokiaľ Remišová nevysvetlí a nenapraví svoje zlyhanie v podobe podania opraveného majetkového priznania, nemá už čo moralizovať a bude mať podobne poškodenú povesť ako má dnes jej kolega Matovič.