Denník N sa opäť vyznamenal – cenzúrou

Slušné Slovensko, Andrej Kiska, časť opozície, Denník N, SME a podobné hnutia, osoby a médiá, sa nám pravidelne prezentujú ako liberálne zmýšľajúce subjekty, ktorým ide o slobodu, ľudské práve a vzájomný rešpekt. Pravda je však presne opačná. V niektorých prípadoch máme pocit, ako keby šlo o džihádistickú skupinku, maximálne neochotnú prijať iný názor, poprípade názor, ktorý ide proti jednému z ich miláčikov.

Istá blogerka Andrea Kováčová sa pred krátkym časom, v domnienke, že bloguje na denníku rešpektujúcom práva ľudí, rozhodla uverejniť svoje zistenia týkajúce sa jedného z organizátorov pochybných farmárskych protestov, v rámci ktorých prešli farmári z východu Slovenska až do Bratislavy.

Na Františka Oravca mala toho naozaj dosť. Pomocou údajov v obchodnom registri a na stránkach pôdohospodárskej platobnej agentúry zistila, že František Oravec nie je žiadnym malým a chudobným farmárom. Je to človek, ktorý si na dôvere malých a chudobných farmárov zjavne veľmi dobre zarába a vôbec ho nezaujíma, že niektorí z nich žijú z ruky do úst. V poľnohospodárstve točí doslova milióny na ziskoch a dotáciách a mohol by teda v kontexte týchto protestov kľudne kandidovať na cenu „pokrytec roka“.

Nuž a jeho protikandidátmi by mohli byť novinárski zamestnanci Denníka N. Ten sa síce verejne rád prezentuje ako nezávislý denník, zastávajúci sa slušných ľudí a bojujúci proti špinavostiam na Slovensku, no v zákulisí je zjavne presným opakom. Inak si neviem vysvetliť to, že blogerke Kováčovej stiahol blog smerovaný proti Františkovi Oravcovi a to hneď v priebehu prvých 24 hodín od uverejnenia. Máme to chápať tak, že kamarát organizátorov protestov a zároveň novinár Denníka N Andrej Bán zabezpečil, aby sa žiadne kompromitujúce informácie o organizátoroch protestov neuverejňovali? Alebo inak, máme to chápať tak, že Denník N bojuje proti špinavostiam len do momentu, kedy sa začne jednať o kamarátov ich zamestnancov a o ľudí, s ktorými sú jedna banda?

Každopádne, jedná sa o vrcholných pokrytcov a klamárov – a to hovoríme aj o Františkovi Oravcovi, aj o Denníku N ako celku. Novinári Denníka N veľmi dobre vedia, že kedy sa zastávať práv novinárov. Veľmi dobre vedia vyskakovať a ohovárať Slovensko na medzinárodnej scéne a to najmä v zmysle (vraj) nedostatočného dodržiavania slobody novinárov a veľmi dobre vedia vyplakávať, keď ich niekto obviní z nedostatočnej profesionality. No kde mizne ich liberalizmus, keď vymažú blog, v ktorom sa pracuje len s overenými informáciami a každý jeden zdroj je nie len uvedený, ale dokonca aj dôveryhodný a oficiálny? Toto je tá nezávislosť? Toto je ten liberalizmus? Je na mieste vyzvať Denník N, aby jednoznačne objasnil svoj vzťah k organizátorom farmárskych protestov, učiteľských protestov, protestov zdravotných sestier, protestov za slušné Slovensku, k opozícii a aj k prezidentovi, ktorý už dávno nie je prezidentom všetkých občanov.

O Františkovi Oravcovi sme včera písali my, no pôvodné znenie blogu zo stránok Denníka N uverejnila aj samotná blogerka. Včera naviac reagovala na cenzúruv podaní Denníka N.