Kiska a slušné Slovensko na pozvanie Hríba na večierku s vrahmi

Štefan Hríb pravdepodobne, ako sa hovorí, nemá ani kúsok Boha v sebe. Konečne sa médiá, aj keď len niektoré vybrané, ktoré nie sú na amerických výplatných páskach, začali zaoberať prezidentovou prítomnosťou na oslave „klubu pod lampou“, ktorá bola vzhľadom na viaceré okolnosti doslova a do písmena nevhodná.

Štefan Hríb je jedným z novinárov, ktorí aktívne podporujú hnutie za slušné Slovensko a organizátorov týchto relatívne častých protestov. Táto skupinka, vrátane Hríba, sa často prezentuje presadzovaním myšlienky morálnych hodnôt a slušnosti v politike. Len prepáčte, pokiaľ dáte prasa do jedného dvoru s pávmi, je to stále prasa. Toto platí aj na Hríba a mnohých jeho ďalších pracovníkov.

Hríb ako moralista? To naozaj nie. Tento človek nie len že zavolal dvoch ľudí odsúdených v prípade vraždy študentky medicíny Ľudmily Cervanovej na večierok „klubu pod lampou“, ale ešte im aj vo svojom príhovore poďakoval za zásluhy na celom projekte a správal sa k ním ako k dobrým kamarátom.

Keby sa týmto končil príbeh, pošpinený by bol len Hríb. To by ale Hríb nemohol na oslavu zavolať prezidenta SR Kisku a ten by zas nemohol toto pozvanie vrelo prijať a to dokonca aj s členmi svojho „anjelského“ a „morálne čistého“ tímu. Mali sme teda asi prvýkrát v histórii na jednej oslave prezidenta SR a dvoch právoplatne odsúdených vrahov a to dokonca dvomi rôznymi súdmi. Toto je viac ako prešľap, toto je niečo, čo si na jednej strane nemôže dovoliť Hríb ako človek a novinár, ale už vôbec nie Kiska ako prezident SR.

Zamýšľajme sa teda do budúcnosti veľmi triezvo nad tým, kto nám tu káže, že čo je slušné a morálne a čo nie. Lebo táto skupinka okolo prezidenta a slušného Slovenska podľa všetkého prezentuje v prvom rade kriminálnikov a nie morálku a slušnosť. Okrem toho by ma zaujímalo, že kde ostala Hríbova novinárska objektivita, keď si jedného z politikov a povedzme si, že na základe jeho pôsobenia aj člena opozície, pozýva na večierky. Profesionálny novinár má byť niekoľko krokov od politikov a vykať si s nimi, nie sa s nimi kamarátsky družiť.

Čo sa však čudovať… veď Hríbovi nie je cudzie sa s prezidentom opíjať priamo vo vládnom špeciále a nie je mu cudzie dokonca ani obhajovať Kordu v prípade sexuálneho obťažovania. Veď dobre, jeho názory mu neberme, ale nenazývajme ho prosím niekým, kto tu šíri morálku… a ani nikoho v jeho okolí, ani prezidenta SR.